Çevre Merkezimizden Bir ilk Daha - "Çevremi Güzelleştiriyorum” Projesi

06 Aralık 2019 Cuma

“Çevremi Güzelleştiriyorum” projesi kapsamında Giresun Üniversitesi Çevre Sorunları, Temiz Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezimiz ile Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim dalı öğrencileri, 18-19 Kasım 2019 tarihinde Yalıköy Şehit Pilot Teğmen Barış Çakır ilköğretim Okulu’nda muhteşem bir çalışmaya imza attlar.

Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim dalı öğrencileri, iki gün süren fresk sanatı (Duvar Boyama Sanatı) çalışmasını gerçekleştirdiği Yalıköy Şehit Pilot Teğmen Barış Çakır ilköğretim Okulu’nda, yemekhane bölümünde bulunan duvarlara ilkokul öğrencilerine yönelik çizgi film karakterlerinin resimlerini yaptılar.
Çevre Merkezimiz ile ortaklaşa gerçekleştirilen bu etkinlik ile Üniversitemiz öğrencileri, bir yandan eğitim-öğretim hayatında edindikleri bilgi ve tecrübelerini uygulama fırsatı bulurken bir yandan minik öğrencilere daha eğlenceli, ferah bir çevre sağlamanın da mutluluğunu  yaşadılar.  

Proje çalışmalarını yerinde inceleyen Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özlem TUNÇ DEDE, minik öğrencilerin heyecanı ve mutluluğunu onlarla birlikte yaşadı. Merkez tarafından çevre etkinliklerinin devam edeceğini belirten Dr. Öğr. Üyesi TUNÇ DEDE, Yalıköy Şehit Pilot Teğmen Barış Çakır ilköğretim Okulu Müdürü Ali Kemal BODUR, Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Serpil YAYMAN ATASEVEN’e ve öğrencilerine teşekkürlerini ileterek, emeği geçen öğrencilere katılım belgelerini takdim etti.