Sıfır Atık Projesi 2.Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

18 Şubat 2019 Pazartesi


Üniversitemizde Sıfır Atık Projesi Bilgilendirme Toplantısının İkincisi Gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendinin himayelerinde başlatılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen "Sıfır Atık Projesi” bilgilendirme toplantısının ikincisi, 18 Şubat 2019 Pazartesi günü Üniversitemiz Mehmet Akif ERSOY Konferans salonunda Üniversitemiz Sıfır Atık Birim Temsilcileri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Efe Geri Dönüşüm Firmasının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Çevre Sorunları, Temiz Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (Çevre Merkezi) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özlem TUNÇ DEDE başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Kimya Mühendisi Sn. Başak TÜFEKÇİ “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili genel bir bilgilendirme yaptı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Denetimi Şube Müdürü Sn. Mustafa BAŞ mevzuat ile ilgili kısa bilgilendirmelerde bulundu. Ardından, Efe Eren Geri Dönüşüm Firmasından Çevre Mühendisi Sn. Nagihan TAŞ, “toplanan atıkların geri dönüşüm süreci” ile ilgili bilgi verdi.

Karşılıklı soru-cevap şeklinde geçen toplantıda, projenin Üniversitemiz birimlerinde sağlıklı bir şekilde uygulanması için izlenecek adımlar katılımcılar ile paylaşıldı. Projenin önemi, nasıl uygulamaya konulacağı, karşılaşılabilecek muhtemel sorunlar ve bunlara yönelik çözüm önerileri hakkında katılımcılar ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantı sonunda, Çevre Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özlem TUNÇ DEDE “projenin uygulanmasında birim temsilcilerine büyük bir sorumluluk düştüğünü, Çevre Merkezi olarak her türlü desteği vereceklerini ve bir takım çalışması ile 2019 yılı içerisinde Üniversitemiz genelinde Sıfır Atık projesini başarı bir şekilde uygulamaya geçireceklerini” kaydetti.