Giresun Üniversitesi Öğrencilerle El Ele…

17 Ekim 2019 Perşembe

Üniversitemizde yeni gelen öğrencilerimize yönelik yapılan “Oryantasyon Programı” kapsamında bu yıl bir ilk daha gerçekleştirildi.

Her yıl düzenlenen Oryantasyon Programına bu yıl  Üniversitemiz “Çevre Sorunları, Temiz Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi” katılarak “Sıfır Atık ileTemiz Bir Çevre - Öğrencilerle Elele” sloganıyla yola çıktı. Üniversitemiz merkez ve ilçe birimlerinde gerçekleştirilen oryantasyon programında; öğrencilerimizin sıfır atık ve çevre konularında farkındalıklarının artırılmasına yönelik sunumlar yapıldı.

10 gün süren oryantasyon programında, Çevre Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özlem TUNÇ DEDE ve Çevre Merkezi çalışanlarından Bilg. İşt. Tanju KALINTAŞ öğrencilerle bir araya gelerek bilgilendirmeler yaptı. Sıfır Atık Projesinin, doğal kaynakların doğru kullanımı ve israfın önlenmesi yönünde önemli bir adım olduğunu ifade eden TUNÇ DEDE, Üniversitemizin tüm birimlerinde eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. 

Dr. Öğr. Üyesi Özlem TUNÇ DEDE, Üniversitemizde başlatılan bu çalışmanın hız kesmeden tüm ilimizde etkisini göstereceğine inandığını, konuyla ilgili olarak yapılacak konferans, seminer, bilgilendirme eğitimleri vb. tüm konularda üniversitemiz personelleri, öğrencileri ve duyarlı vatandaşlarımız ile çalışmaya hazır olduklarını bildirdi.